Motocykl typu naked na kategorię B – co warto wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Motocykl typu naked na kategorię B – co warto wybrać?
Motocykle

Motocykle typu naked są bez dwóch zdań jednymi z najpopularniejszych dla osób, które szukają wrażeń z jazdy.

Szybkie, jednocześnie agresywnie wykonane modele przeważnie mają bardzo mocne silniki. Co jednak, jeśli nie masz prawa jazdy na motocykl, a jedynie na auto, a chciałbyś mieć w swoim garażu taki jednoślad? Przedstawiamy pojazdy typu naked na kategorię B!

Aprilla RS125

Rasowy motocykl z niewielkim silnikiem, który jednak ma ogromny potencjał do tego, aby spełnić Twoje oczekiwania dotyczące szybkiej, dynamicznej jazdy. Model ten waży zaledwie 144 kilogramy, rozpędza się do 120 kilometrów na godzinę, a więc jak na tę klasę bardzo przyzwoity wynik. Według wielu jest to jeden z najlepszych dostępnych jednośladów, gdy mowa o początku przygody z motocyklami typu naked. Stanie się więc świetnym preludium dla modeli o większej mocy. Oczywiście Aprillą RS125 możesz podróżować na kategorii B.

Honda CBR 125R

Nowoczesny, agresywnie wykonany, a przy tym naprawdę mocny motocykl od Hondy. Jedna z nowości, która stała się bez dwóch zdań najpopularniejsza wśród fanów jednośladów z tej klasy. Warto zauważyć, że dodano tutaj wiele elementów o bardzo nowoczesnej konstrukcji. Wystarczy spojrzeć na przedni reflektor wykonany w technologii LED. Wskaźniki umiejscowiono na ciekłokrystalicznym panelu, co rzadko zdarza się w motocyklach tego segmentu. Na pokładzie nie zabrakło również systemu ABS, a sam silnik ma czterozaworową głowicę. Opisywana Honda ma 15 koni mechanicznych i bez problemu rozpędza się do ponad 100 kilometrów na godzinę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 阝東阝東 (@__rui.sc77)

Kawasaki Ninja 125

Kolejny model to 125-ka, która aspiruje do bycia czymś więcej niż tylko pierwszym jednośladem dla początkujących. Kawasaki Ninja 125 jest jednym z najlepiej wykonanych przez tę markę modeli o takiej pojemności. Wersja ta jest najsłabszą ze wszystkich dostępnych w gamie Ninja, ale mimo to generuje moc równą 11 kW i pozwala rozpędzić się kierowcy do prędkości aż 113 kilometrów na godzinę. Warto tutaj zwrócić uwagę na przyspieszenie, które zrobi wrażenie nawet na użytkownikach mocniejszych modeli.

KTM RC125

KTM to marka produkująca motocykle offroadowe, choć w ostatnim czasie rozpoczęła ekspansję, która ma na celu dotarcie do innych grup docelowych. Świetnym tego przykładem jest model RC125 ważący dokładnie 155 kilogramów. Jego moc to 11 kW, a więc dokładnie tak jak w przypadku Kawasaki. Rozpędza się do bardzo podobnej prędkości, bo jest to 114 kilometrów na godzinę. Według wielu motocyklistów ten jednoślad warto nie tylko wykorzystywać na publicznych drogach, ale również na torach kartingowych, gdzie można poznać pełen potencjał maszyny.

Suzuki GSX-S 125

Model GSX-S 125 bazuje na sportowym podwoziu, dzięki czemu może zapewnić sporo wrażeń kierowcy. Przede wszystkim jest to maszyna niezwykle zwrotna, co docenisz na trudniejszych trasach o krętej specyfice. Silnik w tym modelu ma 15 koni mechanicznych, pozwala to rozpędzić pojazd do 107 kilometrów na godzinę. Zastosowano tutaj tradycyjną skrzynię biegów z sześcioma przełożeniami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to jeden z najtańszych motocykli w tym zestawieniu. Kosztuje około 17 tysięcy złotych, ale cena oczywiście może różnić się w zależności od tego, do jakiego dilera się udasz.

Zdj. główne: Andy Montes de Oca/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*